ביטול צו קיום צוואה
קרדיט: קנבה

לא כל אדם היה מוכן להילחם על מה שמגיע לו, במיוחד במקרים של פטירה ועיזבון שהוא מודר ממנו, משום שחשבונות אישיים ומשפחתיים לא תמיד ניתנים להוכחה בבית המשפט. זאת גם אי נעימות גדולה מאוד לכל הצדדים לאוורר סכסוכים כאלה באולם בית המשפט, ולכן רק מעטים יחסית עושים את הצעד הזה של ערעור על צו ירושה או צוואה. צוואות וירושות הפכו כבר מזמן לסלע מחלוקת שנפתר בבתי המשפט ולכן יש היום הרבה יותר אנשים שמוכנים להילחם על הזכויות שלהם, אם הם חושבים שקופח חלקם בעיזבון. במקרה כזה הצעד הנכון הוא הגשת התנגדות לצו קיום צוואה על ידי עורך דין מומחה ומנוסה בתחום זה, משום שרק הוא יוכל להפעיל את מלוא האמצעים שנדרשים על מנת להוכיח את צדקתכם בבית המשפט. לפעמים זה דורש ירידה לרזולוציה לא נעימה של הוכחת אי כשירות של כותב הצוואה ולפעמים זה אפילו מגיע לכדי הוכחת פלילים במקרה של זיוף צוואה ועבירות נוספות. במשרדו של עו”ד ד”ר שחל יריב לא נרתעים מהמלאכה הצודקת של הגנה על זכויות הלקוחות שלהם והם עושים הכל על מנת להגן על זכויותיהם וחלקם.

מה עושים במקרה של צוואה שזויפה?

יש דרכים שונות להוכיח שצוואה מקפחת זויפה למעשה והיא מנוגדת לרצונו האמיתי של מוריש העיזבון. במקרים כאלה מביאים עדים מומחים שמעידים על כשירותו של כותב הצוואה, לצד עדים נוספים שיכולים להעיד על רצונו האמיתי לפני שהוצגה הצוואה שקיבלה את צו קיום הצוואה. בהליך מורכב שנקרא ביטול צו קיום צוואה מבטלים את הצו שניתן לצוואה מזויפת וחשודה על ידי הגשת הוכחות לבית המשפט שהיא אינה תקפה ולמה. יכול להיות שיש מקרים שבהם היא פסולה משום שבעל הצוואה לא היה כשיר מנטלית וקוגניטיבית לכך ולפעמים יש קשר ליורשים אחרים שהצליחו להשפיע עליו השפעה פסולה והיו מעורבים בהכנת הצוואה החשודה.

לייצג אינטרסים של לקוחות

עורך דין שמטפל בצוואה שזויפה לרעתכם מייצג את האינטרסים שלכם כדי להוכיח שקופחתם. הוא יעשה כל מה שצריך כדי להוכיח זאת יצירתית ועל סמך ניסיונו והידע שלו, על מנת להשיג לכם מה שנגזל מכם בגלל צוואה כזאת. במקרים אחרים זה עלול להיות בגלל צוואה שנכתבה שלא בצדק ויכול להיות ששאר היורשים יגיעו בעצמם למסקנה הזאת ויסכימו לחלק את העיזבון אחרת, לאחר משא ומתן וגישור בין הצדדים. משרדו של עו”ד ד”ר שחל יריב מייצג את לקוחותיו בתחום זה כדי להוכיח לבית המשפט ולצדדים היריבים מה באמת מגיע להם.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here